Roman Švarc - Black

Narodil jsem se ve Frýdku-Místku. Nyní bydlím v obci Dobrá u Frýdku-Místku, kde
mám rodinu, manželku, dceru a syna.
V mládi jsem svůj veškerý čas věnoval sportu. Od páté třídy ZŠ to bylo postupně Judo, Karate, Kung-fu a nakonec wing-chun.
Pár let před vojnou jsem navštěvoval Svazarm - výsadkář.
Další sport, který mi výrazně ovlivnil život bylo horolezectví. Bylo přímým důsledkem mé lásky k přírodě a horám které jsem objevoval jako mladý tremp. Odtud vznikla i má trempská přezdívka Black. Horolezectví jsem se věnoval intenzivně 20 let. Několik let také ve funkci předsedy oddílu HO VP F-M.

V zimě logickým důsledkem horolezectví je další koníček - skialpinismus. Toulky mimo cesty v horách které má označení skitour. Není to žádné extrémní lyžování, ale lyžovat celkem umím.

V létě můj celoživotní koníček je kolo. Nyní už jen horské kolo. Toulky přírodou po stezkách kterým se říká singltrek. Jsem velký propagátor a stavitel těchto stezek. Dříve se mi však splnil velký sen a několik let jsem jezdil na závody Downhill horských kol jako jezdící cyklomechanik.


Svůj první nůž jsem vyrobil ve svých dvanácti letech jen s pomocí pilníku. Výrobou nožů se s přestávkami věnuji již třicet dva let. Vždy mi nože vydělávaly na moje ostatní koníčky. Velkou vzpruhou pro mne bylo nalezení serveru Knife.cz.

Roky jsem marně sháněl informace o výrobě nožů a poznatky jsem získával velmi pomalu, na vlastních chybách. Díky serveru Knife.cz jsem pokročil ve vědomostech velmi výrazně vpřed.

Po neshodách v rozdílném pojetí názorů na business v nožířině jsem byl ze serveru Knife.cz vyhozen. Mám však nyní nové fórum Zde.

Rád bych pro mé příznivce napsal, jak to nyní bude dál. Zdraví mi neslouží, proto jsem musel vymyslet jak nožířinu nezabalit. Jsem nyní v pozici pana mistra který říká ostatním spolupracujícím řemeslníkům, co kdo bude dělat, a jakým způsobem. Sám jsem si nechal na starost koordinaci výroby, finální práce a dokončování výrobků.

                                             
Ing. Lukáš Skřížala

Narodil jsem se v roce 1993 a jsem absolventem stavební fakulty v Brně. Předtím jsem studoval na střední škole, která byla zaměřená na obchodní činnost a pozemní stavitelství. Nyní pracuji také jako projektant vodohospodářských staveb.